Schedule

 

 

Friday, May 24, 2019

All screenings will be at the Tuke Cinema Room of the Regents University in London. Free entrance!
Inner Cir, London NW1 4NS

 

First session 11:00 am

   

Sea Turtle Conservation in Puerto Escondido (2018) - Camilla Daldoss

A Sense of chaos (2018) - Julian Were

Dearly Departed (2018) - Elise Martin

Situation (2016) - Adam Baird

When stones swell (2018) - Diego Amorim

 

Second session 12:30 pm

Muse (2019) - Richard John Taylor - 01:17:00 min

 

Third session 2:00 pm

 

2 by 2 (2017) - Mark Playne

Theory of Impetus (2019) - Marcelo Faria, Rafael Moura -  01:27:00 min

 

Fifth session 5:00 pm

  

Seclusion (2018) - George Turner, Lee Reynolds

Nostalgia for Existing Without Delay Overview (2018) - Slawomir Milewski - 00:50:00 min

Borderless (2018) - Mohamed Noaman

 

Sixth session 6:00 pm

    

SnaBIRtle circus (2018) - Shuk Yee Tsang

A Leaf (2018) - Bishara Shoukry

Meeting with the Devil (2018) - Theo Kim

Against All Odds (2018) - James Evans

Penumbra (2019) - Oscar Knott

 

Seventh Session 7:00 pm

     

Circus Act (2018) - Donell Atkinson-Johnson

Couples Therapy (2019) - Tatjana Anders

Nap Time (2018) - Federico Gáspari

Layton's Mystery Journey: Katrielle & the Millionaires' Conspiracy (2017) - Akihiro Hino

Rebecca Gold (2018) - Ian Diaz

Borderless (2018) - Mohamed Noaman

 

Eighth Session 8:00 pm 

Tree house (2019) - Florin Brinza  - 01:39:00 min

Saturday, May 25, 2019

All screenings will be at the Tuke Cinema Room of the Regents University in London. Free entrance!
Inner Cir, London NW1 4NS

 

First session 10:00 am

   

 “At Dawn the Flowers Open the Gates of Paradise” (2017) - Elzbieta Piekacz

Embrace (2015) - Elzbieta Piekacz

The entropy of all things (2019) - Tony Hickson

Becoming Me (2018) - Stefano Pasotti

Hell's Valley (2014) - William Allum

 

Second session 11:00 am

The suicide game (2018) - Lojika

Shakespeare Republic: #LoveTheBard (Season Two) (2017) - Sally McLean

 

Third session 12:00 pm

 

Unorganized Crime (2018) - Nick Vallelonga

SIKLUS (2018) - Louis Minnaar

 

Fourth session 1:00 pm

   <

Meteorlight (2018) - Jonny Eveson

It Follows (2017) - Eresha Sale

Mírame (2019) - Juan Andres Mateos

Children (2018) - Stewart Giles

 

Fifth session 2:00 pm

     

On the Go with Dmitri Kourliandski (2018) - Katya Kesten

The Crossing (2018) - Jaak Erasmus

Stories of Passers Through (2018) - Koutaiba Al-Janabi

Puntos Suspensivos (2019) - Dani Ginebroza